Blbôčková lotéria – nie, ďakujem

Autor: Matej Hlôška | 27.8.2013 o 14:15 | (upravené 27.8.2013 o 17:37) Karma článku: 20,88 | Prečítané:  10087x

Tak oni to s tou bločkovou lotériou naozaj mysleli vážne! No, ja sa rozhodne nepridám k propagácii tejto do neba volajúcej hlúposti a odporúčam ľudom, aby si účasť v tomto Kazigrafovom sociálnom inžinierstve zvážili. Nie je potrebné pestovať gamblerskú závislosť  od niečoho, čo zaváňa naháňaním peňazí do štátneho kšeftu. A už vôbec nie v podmienkach, keď štátni úradníci bez zábran plytvajú verejnými prostriedkami.

Áno, cieľom je vytrieskať z ľudí ďalšie peniaze a motivovať občanov, aby bonzovali kontrolným orgánom obchádzanie registračných pokladní zo strany živnostníkov.

Je však otázne a sporné, či celý ten humbug bude naozaj ziskový. Ak sa aj nájdu ľudia, ktorí zašlú bloček a za dvadsať centov sa registrujú do žrebovania, koľko bločkov bude potrebné, aby pritiekli aspoň milióny? Napríklad aspoň tých 5 MIO, ktoré ide Tipos vynaložiť na "reklamu a marketing"? Bude potrebné zaregistrovať 25 000 000 bločkov.  A tie predpokladané desaťtisíce bločkov bude potrebné nejako evidovať. Na to bude potrebný nákup nového informačného systému. A ako vieme, informačný systém sa stal u nás eufemizmom pre rozsiahle plytvanie, ako to bolo napríklad v prípade Úradu priemyselného vlastníctva, ktorý predražil informačný systém 42-násobne. Koľko bude stáť informačný systém pre fungovanie bločkovej lotérie? Zmluvu sa mi nájsť nepodarilo. Dokonca ani dokumenty súvisiace s obstarávaním tejto paródie na webovú prezentáciu.  Veľmi nešťastný výber fontu, nezvládnutá optimalizácia pre bežné prehliadače no a neuškodila by i jazyková korektúra. A to nehovorím o skutočnosti, že Tipos zaváhal pri registrácii domény blockovaloteria.sk a musel hľadať menej výhodné názvy domén.  Ak je celý projekt odfláknutý ako webová stránka, tak je vopred odsúdený na neúspech, tak ako v Gruzínsku.

Straty z nedostatočného výberu DPH je potrebné ošetriť iným spôsobom a nie halierovou zbierkou, pán Grafimír. V každom nákupnom centre sú kaviarne plné nagélovaných Varehov, ktorí už od rána popíjajú kávičku v družnom rozhovore so správcom svojej dane. Tam by som hľadal chýbajúce stámilióny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?