Vážený súdruh brat minister,

Autor: Matej Hlôška | 17.5.2013 o 8:33 | (upravené 2.6.2013 o 14:40) Karma článku: 29,27 | Prečítané:  3698x

aby som predišiel možným nedorozumeniam a sankciám, dovoľte mi zaslať Vám informáciu o mojom pohybe. Deň začnem tým, že vyvediem kozy na hornú lúku, už je tam vysoká otava a zle sa tam kvôli mraveniskám a krtincom kosí. Navyše sa tam začína objavovať náletový agát. U nás vo Veľkej Lehôtke nie je zatiaľ veľmi rozšírený a chcem, aby to tak i naďalej zostalo. Myslím ten agát. Do batoha si pribalím aj doklady, to je to, čo by nikto nemal zabudnúť cestou na lesnú lúku. Čo ak by som tam stretol nejakého Vášho orgána?

Potom sa vrátim domov, na Mrazničnú 11 (to je ten posledný domček po ľavej strane, hneď na kraji lesa, dom je riadne označený popisným číslom) a budem plieť záhony s bielou dlhou reďkovkou - začína sa tam množiť bodliak a planá praslička. Následne pozbieram kozie hovienka do vedra a rozmixujem ich s vodou, uprednostňujem totiž prírodné hnojivo pred priemyselným NPK. No a potom skočíme na poludnie s kamarátom Jožom, Vašim voličom, na pivo k ihrisku. Tam sa ešte dá aspoň vonku fajčiť, viete?  Majiteľ krčmy má aj kamery a často tam chodia policajti, takže si môžeme zablbnúť s dokladmi a preukázaním totožnosti. Ak budem mať dobrú náladu, zoberiem si tam aj legálne držanú pištoľ X-calibur a naschvál si zabudnem zbrojný pas, nech majú chalani v službe radosť,  že ma môžu poriešiť.

Na záver dňa stiahnem kozy z hornej lúky do kozína (tiež adresa Mrazničná 11, Prievidza, Veľká Lehôtka) a podojím Cigaňu. Už pomaly odstavuje mladé a dáva takmer liter mlieka denne.

Cez víkend sa nikam nechystám, ale v pondelok by som išiel aj do Bratislavy, keby niekto stihol zorganizovať protestnú akciu proti komunofašistom. To Vám dám ešte včas vedieť.

No a teraz trochu vážnejšie. Od informatizácie očakáva občan presný opak toho, kam to zatial kormidlujete. Občan očakáva a za jeho dane mu prislúcha menej buzerácie, menej behania s bumážkami, menej chýb a omylov v administratíve. A viac súkromia, súdruh brat minister.

 

Oprava a ospravedlnenie: Cigaňa už dáva štyri litre mlieka denne. Píšem to sem preto, aby sa nezdula

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Alena Holka Chudžíková

Musíme si vybrať, či sme Slováci, alebo Maďari?

Ak zákony nepoznajú viacnásobnú národnostnú identitu, je čas to zmeniť.


Už ste čítali?