Blbôčková lotéria – nie, ďakujem

Autor: Matej Hlôška | 27.8.2013 o 14:15 | (upravené 27.8.2013 o 17:37) Karma článku: 20,88 | Prečítané:  10226x

Tak oni to s tou bločkovou lotériou naozaj mysleli vážne! No, ja sa rozhodne nepridám k propagácii tejto do neba volajúcej hlúposti a odporúčam ľudom, aby si účasť v tomto Kazigrafovom sociálnom inžinierstve zvážili. Nie je potrebné pestovať gamblerskú závislosť  od niečoho, čo zaváňa naháňaním peňazí do štátneho kšeftu. A už vôbec nie v podmienkach, keď štátni úradníci bez zábran plytvajú verejnými prostriedkami.

Áno, cieľom je vytrieskať z ľudí ďalšie peniaze a motivovať občanov, aby bonzovali kontrolným orgánom obchádzanie registračných pokladní zo strany živnostníkov.

Je však otázne a sporné, či celý ten humbug bude naozaj ziskový. Ak sa aj nájdu ľudia, ktorí zašlú bloček a za dvadsať centov sa registrujú do žrebovania, koľko bločkov bude potrebné, aby pritiekli aspoň milióny? Napríklad aspoň tých 5 MIO, ktoré ide Tipos vynaložiť na "reklamu a marketing"? Bude potrebné zaregistrovať 25 000 000 bločkov.  A tie predpokladané desaťtisíce bločkov bude potrebné nejako evidovať. Na to bude potrebný nákup nového informačného systému. A ako vieme, informačný systém sa stal u nás eufemizmom pre rozsiahle plytvanie, ako to bolo napríklad v prípade Úradu priemyselného vlastníctva, ktorý predražil informačný systém 42-násobne. Koľko bude stáť informačný systém pre fungovanie bločkovej lotérie? Zmluvu sa mi nájsť nepodarilo. Dokonca ani dokumenty súvisiace s obstarávaním tejto paródie na webovú prezentáciu.  Veľmi nešťastný výber fontu, nezvládnutá optimalizácia pre bežné prehliadače no a neuškodila by i jazyková korektúra. A to nehovorím o skutočnosti, že Tipos zaváhal pri registrácii domény blockovaloteria.sk a musel hľadať menej výhodné názvy domén.  Ak je celý projekt odfláknutý ako webová stránka, tak je vopred odsúdený na neúspech, tak ako v Gruzínsku.

Straty z nedostatočného výberu DPH je potrebné ošetriť iným spôsobom a nie halierovou zbierkou, pán Grafimír. V každom nákupnom centre sú kaviarne plné nagélovaných Varehov, ktorí už od rána popíjajú kávičku v družnom rozhovore so správcom svojej dane. Tam by som hľadal chýbajúce stámilióny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DNES PÍŠE MATÚŠ RITOMSKÝ

Antigény sú v tom nevinne

Antigénové testy sú užitočným nástrojom v boji s pandémiou.


Už ste čítali?