Triedny boj by sa mohol začať

Autor: Matej Hlôška | 18.11.2015 o 7:50 | (upravené 18.11.2015 o 9:34) Karma článku: 9,15 | Prečítané:  1188x

Vážení delegáti Odborového zväzu živnostníkov, pardon Slovenskej živnostenskej komory. So záujmom vás sledujeme. 

Pri príležitosti vášho dnešného valného zhromaždenia vám posielam túto zdravicu. A v rukách zvieram kyticu otázok, ktoré by ste mali vždy mať v podvedomí.

Kto ste? Nikdy som o vás nepočul.  Koho zastupujete? Kto vás volil? A čím sa vlastne zaoberáte? Verím, že nie schvaľovaním zapisovateľov a overovateľov zápisnice a kadejakými komisiami.

Dnes, keď pod tlakom Ficovej druhej vlády padajú firmy a živnosti ako po tatárskom vpáde, by sme od vás chceli počuť bojový pokrik. A vôbec, chceli by sme o vás počuť. Chceli by sme vedieť viac o celoslovenskom zhromaždení  zástupcov živnostníkov.  Chceli by sme mať istotu, že idete využiť náš spoločný vplyv na zastavenie genocídy podnikateľskej sféry  a teda aj ekonomiky.

Všeličo nepekné sa o fungovaní živnostenskej stavovskej organizácie píše a hovorí. Ako kolaborujete a handlujete s politikmi. Ako nejakí odborári. Tu inštitút živnostenského vzdelávania, tam skúšky odbornej spôsobilosti stať sa živnostníkom. To je fašizmus. To nie je naša agenda. Naša agenda je vysvetliť národu, že podnikateľ je chrbtovou kosťou národnej ekonomiky, že hodnoty a peniaze vytvára v spolupráci so zamestnancami podnikateľ a že našou najväčšou prekážkou na ceste k všeobecnému  blahobytu sú politici, právnici, socialisti a mix týchto adjektív.   

Nastal čas, najmä teraz, počas predvolebnej kampane, zatlačiť na boľševika. Odlíšiť sa od kadejakých odborárov a naordinovať  marxistom ich vlastnú vedeckú terapiu.  Triedny boj. Pre podnikateľa nemôže byť politik a už vôbec nie socialista partnerom na rokovanie. To nám predsa v rámci Dejín medzinárodného robotníckeho hnutia (MRH) samotní komunisti vtĺkali do hláv. Vysvetlím prečo sa s boľševikom nevyjednáva.

Podnikateľ predáva svoj výrobok alebo službu. Ak predáva niečo užitočné, je nevyhnutne úspešný. A nepotrebuje na to poslancov, sudcov, registračnú pokladňu, policajtov, DIČ kartičku,  politikov, účtovníčku, ministra hospodárstva, koncesionársku listinu, štát,  ba dokonca ani stavovskú organizáciu. Naopak, politik socialista sa snaží upevniť svoj vplyv za naše peniaze.

Jednoduchý kvíz:

Ak štát reguláciami znemožní podnikanie, vytvorí sa sivá ekonomika a podnikanie bude pokračovať.

Ak podnikatelia prestanú platiť štátu, zaniknú štátni zamestnanci a podnikanie bude prekvitať.

Otázka: Nájdite prebytočný medzičlánok.

 

Obrovskú silu máte, delegáti Slovenskej živnostenskej komory

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako amatéri pripravili gigantov o miliardy? Našli absurdný recept

Cielia na problematické firmy, ktorých akcie stoja pár dolárov.


Už ste čítali?