Odhalenie pravdy o bratislavskej kaviarni

Autor: Matej Hlôška | 8.3.2017 o 7:40 | Karma článku: 12,37 | Prečítané:  6427x

Zahoďte predsudky. Otvorte si piváreň v krásavici na Dunaji. Ukážem Vám, ako na to. Bez hanby a natvrdo. Prenajmite si historickú budovu pod zámienkou zriadenia „Stredoeurópskeho domu fotografie“. 

Je  jedno, do akej miery je ten názov prázdny, či zavádzajúci. Ale znie tak kultúrne, občiansky. Určite sa to nemôže volať Stupavar Beer Pub. To by ste platili nájom podľa cenovej mapy a ten by bol vysoký, kvalifikovanej konkurencii by ste rýchlo podľahli. Ale keď vytvoríte dojem kultúrnej, priam neziskovej ustanovizne, dajú vám budovu aj s pivnicou za korunu (0,03€) za rok.

Kto neverí, nech klikne na existujúcu zmluvu medzi Mestom Bratislava a Občianskym združením Fotofo.

Ani slovo o účele prenájmu. Ani zmienka o krčme. Len „Stredoeurópsky dom fotografie“. Viac sa o aktivitách občianskeho združenia FOTOFO pod vedením prof. Václava Maceka, CSc. dozviete na stránke sedf.sk a na fejsbuku.

FOTOKAFE :DFOTOKAFE :D

Na domácej webstránke sa okrem iného dozviete, že prenajímajú fotoateliér za 17€ na hodinu, pričom samozrejme podľa zmluvy nesmú prenajaté priestory nikomu ďalšiemu prenajímat.  A už vôbec tam nemôžu prevádzkovať krčmu.

Tak som napísal na Magistrát pár otázok. Prvá sa týkala samotnej pivárne, a takto znela odpoveď:

„1. Podľa Zmluvy o nájme nebytových priestorov č. 07 83 0736 05 00 v znení Dodatku č.1 k Zmluve o nájme nebytových priestorov č. 07 83 0736 05 00 a v znení Dodatku č. 2 k Zmluve o nájme nebytových priestorov č. 07 83 0736 05 00 (ďalej „zmluva") je účelom nájmu rekonštrukcia nebytových priestorov a zriadenie a prevádzkovanie „Stredoeurópskeho domu fotografie". Nájomca listom oznámil, že prevádzkovanie fotocafe je súčasťou Stredoeuópskeho domu fotografie.“

Takže nie piváreň ale fotocafe . Ach jaj. 

Mesto dokáže za mizerný vianočný stánok s medovinou vytrieskať z trhovníka za mesiac 45 200 EUR, a za fotocafe v historickej budove inkasuje 0,03€ ročne.

ďalších odpovedí Magistrátu vyplýva,  že od roku 2006, odkedy je budova prenajatá p. Macekovi, sa s kontrolou prenajímaného objektu príliš nepretrhli:

„4. Sekcia správy nehnuteľností vykonala dve opakované kontroly, dňa 20.10.2016 a dňa 11.1.2017, na základe ktorých bol nájomca písomne upozornený na dodržiavanie účelu nájmu.

 Je jedno, či tam fotia porno, alebo reklamu na mydlo. Z celej záležitosti je zrejmé, že niekto na Magistráte si v lepšom prípade neplní svoje povinnosti pri správe zvereného majetku. V horšom prípade sa ako tichý spoločník vedome podieľa na krátení príjmov hlavného mesta v prospech súkromného podnikateľa. Za akú protislužbu, to nech rieši NAKA.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako amatéri pripravili gigantov o miliardy? Našli absurdný recept

Cielia na problematické firmy, ktorých akcie stoja pár dolárov.


Už ste čítali?