Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rozumiete tejto čipovine? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

fúúú...

Silná káva k mojej rannej... Napadá mi jediné: Napísať tieto otázky na ministerstvo vnútra a čakať, že si splnia svoju povinnosť v zmysle zákona a odpovedia. Som extrémne naivná, však? .. a nie je to ani humorné.
 
Hodnoť

Fuuu 2

Disig nieje zase az taka neznama firma, ale preco im robi policia poskoka, tomu nerozumiem. Technicky ma byt kazde oddelenie policie ktore fyzicky vydava certifikat na ID lokalnou certifikacnou autoritou, podobne ako to ma armada pre vlastnu potrebu http://www.pki.mil.sk/4507/ Podla napisaneho usudzujem, ze to tak nieje a vsetky certifikaty fyzicky vydava priamo disig, co je teda riadna haluz a dalsi dokaz neschopnosti nasich spiciek. Pri zriadeni lokalnej autority sa zaplati raz a potom mozno este v nejakom obdobi za audit. Takto, si myslim, fakturuje disig minv za kazdy jeden obciansky, to je parada...... Ani sa necudujem, ze tu zmluvu nevie bloger najst.
 
Hodnoť

Chcieť

môžeš.
 
Hodnoť

Nerozumiem, kde je problém.

Ja som sa, ako konateľ sro, vybavoval nový občiansky s čipom pri aktivácii v dvoch krokoch, s ničím podobným nestretol. Do januára som chel vyhovieť povinnosti o elektronickej komunikácii so štátnou správou. Prvý krok na požiadanie bol zadanie BOK kódu na žiadanku. A podpisový vzor. V druhom, pri preberaní nového občianskeho, som dodal ďalšie dva kódy ZEPPIN a ZEPPUK, to bolo všetko. Po dvojitom opakovanom zadaní kódov som si nový preukaz prevzal bez problémov. Až na šomranie ďalších čakajúcich, nakoľko kvôli čakaniu na spojenie so serverom, stáli v rade o 10 mibút dlhšie. Žiadfny Disig, žiadna zmluva.
Iné kafe bola registrácia v systéme aj prvé prihlásenie, lebo tak neprehľadný a mätúci návod asi tvoril absolútny diletant. Ale stalo sa, prihlásil som sa aj ako právnická aj fyzická osoba.
Ja krútim hlavou nad niečim úplne iným. Nad "povinnosťou" vlastniť počítač s platením internetových služieb pre každého bez rozdielu. Zoberme si takého malého živnostníka (zatiaľ nepovinné), ktorý si robí svoje účtovníctvo s pár eurovým obratom ručne a odmieta vrážať do počítačov, či platených služieb.
Druhou záhadou je, prečo nás zákon núti prihlasovať sa ku komunikácii, keď vraj tie echt zlepšenia a výhody vôbec nefungujú. Možno raz. Napriek tomu hranica prihlásenia sa bez penálov a možnosti neskoršieho prihlásenia je k 31.12.2016. S o znemožnením prihlásenia sa po tomto termíne. Toto je úplné Kocúrkovo, kde pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Jas mám zákonnú povinnosť prihlásenia, povinnosť štátu, ktorý mi to nariadil je nula. Ako ináč to nazvať, ako šikanou?
 

Aj mne to pripadalo

jednoduché, neskôr trošku zložitejšie a nakoniec najzložitejšie vo využití v praxi. Mám otvorenú schránku na kdesi.sk a nedávno mi prišlo, že to tam končí a kdesi bude na Slovensku v budúcnosti....Od samého začiatku som chcel komunikovať so štátom cez el. komunikáciu, ale nedá sa. Pri poslednom sťahovaní ZEP, mi prišla akási HRA, ktorú však nehrám ani nepotrebujem...Už vlastne nič nepotrebujem, len ráno hlt kávy, kúsok chleba s maslom, pozrieť ako sa mám obliecť (nájsť vôbec nohavice-stále putujú po domácnosti aj bez môjho pričinenia-možno pes) vyvenčiť psa, pozrieť si správy, či sa svetom nešíri tlaková vlna, pozrieť na Facebook, ako sa majú moje deti a priatelia, či niečo niekto urgentne nepotrebuje, ak mám dám alebo poslúžim, ak vládzem, pokrútim kolesom na bicykli, pozriem si starší film, kde ešte slušnosť vládla, spýtam sa polovičky, či sa chce rozprávať a ak nie idem spať, no musím často vstávať, lebo sme zateplili a zadusili panelák, ako konzervu, nedá sa v ňom vôbec žiť a dýchať, ako v tomto štáte s pokusom o elektronický život a voľbu.
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 1 747
 2. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 492
 3. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 448
 4. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 321
 5. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 262
 6. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 237
 7. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 216
 8. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 185
 9. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 145
 10. Mišo Šesták: Keď si sovietsky vojak nesmie vypiť 133

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Sám
 2. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 3. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 4. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 5. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 6. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 7. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 8. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 9. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity
 10. Jozef Legény: Revúca, ako ďalej so správou bytov?


Už ste čítali?